مقالات

ماینینگ دوج کوین چیست؟

ماینینگ دوج کوین چیست

برای معرفی دوج کوین، باید بگوییم که معروف‌ترین میم‌کوین بازار ارز دیجیتال است. این میم کوین شروعی عجیب و غریب داشت و تنها به هدف شوخی ایجاد شد؛ ولی طی چندین سال رشد قیمت خوبی را تجربه کرد و جای خود را بین مشهورترین ارزهای دیجیتال باز کرد. در واقع پروژه شوخی سازندگان این ارز، هم‌اکنون بازاری به ارزش 40 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. استخراج یا ماین، یکی از روش‌های به‌دست آوردن دوج کوین است که با توجه به بالا رفتن سختی شبکه، استخراج آن نسبت به گذشته اندکی دشوارتر شده است. با مطالعه این محتوا متوجه می‌شوید که ماینینگ دوج کوین چیست و به چه طریق انجام می‌شود.

ماینینگ دوج کوین چیست؟

استخراج دوج کوین در گذشته بسیار راحت بود؛ این میم‌کوین به محبوبیت فعلی خود نرسیده بود و استخراج انفرادی آن، سوددهی و صرفه اقتصادی داشت. با گذشت زمان و شهرت یافتن این ارزدیجیتال، شرایط اندکی تغییر کرد. استخراج انفرادی سود چندانی نداشت و به همین دلیل، افراد قدرت محاسباتی خود را به اشتراک گذاشتند تا پروسه ماین دوج کوین را به سود چشمگیرتری برسانند. دوج کوین پاداش پردازشی تراکنش‌ها بود و بلوک‌های آن در مقایسه با بیت‌کوین، بسیار سریع‌تر ساخته می‌شد.

استخراج دوج کوین با ماینر

همانطور که می‌دانید، استخراج به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. از پردازنده گرفته تا کارت گرافیک و ماینرها، روش‌های استخراج دوج کوین را تشکیل می‌دهند. به زبان ساده، ماینرها دستگاه‌هایی هستند که هش مناسب را از قدرت پردازشی تولید می‌کنند. این پروسه، تنها در صورتی نتیجه‌بخش است که کوچک‌تر یا مساوی هش هدف بلوک باشد. ماینرهای دوج کوین شامل یک مدار مجتمع با قدرت محاسباتی بالا هستند که به صورت اختصاصی روی تولید هش تمرکز می‌کنند.

استخراج دوج کوین با ماینر
با این که استخراج دوج کوین نسبت به استخراج بیتکوین راحت‌تر است، اما باید آب پاکی را روی دستتان بریزیم و بگوییم که ماین دوج کوین با دستگاه‌های خانگی مثل موبایل، چندان به‌صرفه نیست. در نتیجه، بهترین راه، خرید اسیک ماینر DogeCoin است. ناگفته نماند که استفاده از دستگاه ماینر بیت‌کوین برای استخراج دوج‌کوین شدنی نیست. ماینر دوج کوین برای استخراج دوج باید منطبق با الگوریتم  Scrypt باشد؛ درحالی‌که الگوریتم بیتکوین، SHA-256 است.

راه‌اندازی ماینر دوج کوین

دستگاه‌های ماینر متنوعی برای استخراج دوج کوین وجود دارد که می‌توانید برای خرید ماینر دوج کوین روی لینک درج شده کلیک کنید و مدل‌های متنوعی از آن را از فروشگاه بانه ممتاز تهیه کنید. بعد از انتخاب و خرید دستگاه ماینر مورد نظرتان، باید آن را به برق بزنید تا آماده استفاده شود.

سپس از کابل LAN کمک بگیرید تا ماینر را به سیستم کامپیوتری خود وصل کنید. قبل از این، کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز، OS X یا Linux و اینترنت پرسرعت و قوی بدون قطعی و همچنین کیف پول دوج کوین را فراهم کرده باشید. طریقه ماینینگ دوج کوین با اندکی تغییرات، مشابه ارزهای دیگر است. اگر پیش از خرید ماینر دوج کوین می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این باره بدست بیاورید، می‌توانید مقاله «راهنمای خرید ماینر دوج کوین» را مطالعه کنید.

ماینینگ دوج کوین

معیارهای موثر بر استخراج دوج کوین

سیستم‌های متعددی به طور همزمان به بررسی یک بلوک می‌پردازند، اما اقبال تنها با یکی از آن‌ها یار بوده و پاداش را نصیب آن می‌کند. برای استخراج دوج کوین، چند معیار مهم وجود دارد که آن را نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند:

تطبیق الگوریتم

برای استخراج هر ارز، یک‌سری قوانین وجود دارد که بستر ماین با ماینر را فراهم می‌کند. به این قوانین، الگوریتم ماینینگ می‌گویند.

زمان استخراج بلاک

به مدت زمانی که طول می‌کشد بلاک به بلاک‌چین اضافه شود، Block Time گفته می‌شود.

معیارهای موثر بر استخراج دوج کوین

سختی شبکه استخراج

سختی شبکه عددی است که میزان دشواری شبکه استخراج هر ارز را نشان می‌دهد. این مولفه، ارتباط مستقیم با شانس دریافت پاداش دارد. تعداد ماینرهای فعال در شبکه و پروتکل شبکه رمز ارز، روی سختی شبکه تاثیرگذار هستند.

نتیجه نهایی

با توجه به افزایش محبوبیت دوج کوین و حمایت افرادی همچون ایلان ماسک از آن، می‌توان به افزایش قیمت آن تا 1 دلار امیدوار بود. از طرف دیگر، رقابت سنگین این میم‌کوین با ارزهای دیجیتال مطرح، احتمال سوددهی آن را افزایش می‌دهد. بنابراین می‌توان ادعا کرد که دوج کوین یک گزینه خوب برای سرمایه‌گذاری است.

استخراج انفرادی دوج‌کوین سود چندانی برای شما در پی نخواهد داشت. در حقیقت با توجه به هزینه برق و فشار وارد بر سخت‌افزار، این گزینه را مقرون به صرفه نمی‌دانیم. در عوض، سودآوری استخراج دوج کوین با ماینر و استخراج استخر، احتمال قوی‌تری برای سوددهی خواهند داشت.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در جای خالی پاسخ را بنویسید : *
20 + 16 =